Kowadła jednorożne PERUN - SWISS

10001B

5 450,00 zł

5 450,00 zł netto

Więcej informacji

Nowoczesne kowadła jednorożne PERUN SWISS o wadze 100 kg, powstały dzięki współpracy polskich i szwajcarskich kowali i polecane są osobom zajmującym się zawodowo kowalstwem artystycznym oraz metaloplastyką. Podobnie jak pozostałe kowadła PERUN również kowadła PERUN SWISS są rekomendowane są przez Stowarzyszenie Kowali Polskich.

Kowadła te wykonane są z wytrzymałego, wysokogatunkowego staliwa stopowego, posiadają otwór kwadratowy do mocowania narzędzi z trzpieniem oraz trzy otwory okrągłe o różnej średnicy, służące do przebijania otworów w materiale.
Rogi okrągłe mają kształt smukłych stożków o przesuniętej osi symetrii. Bitnia kowadła składa się z dwóch części: wypukłej - służącej głównie do szybkiego wydłużania materiału lub jego zaginania, a także płaskiej mającej zastosowanie w przypadku pozostałych operacji kowalskich . Tylna część bitni patrząc od spodu ma niesymetryczny kształt, dzięki temu obróbka materiału zakończonego na przykład wolutą może odbywać się zarówno w poprzek jak i wzdłuż osi kowadła. Tylna boczna krawędź kowadła posiada podcięcie, pozwalające zaginać materiał pod kątem mniejszym niż 90° . Płaszczyzny robocze kowadła sa hartowane a ostre krawędzie odpuszczane, co w dużym stopniu zabezpiecza je przed wykruszaniem. W podstawie kowadła znajduje się stopka do spęczania materiału. Płaszczyzna podstawy jest od spodu frezowana, dzięki temu kowadło całą powierzchnią przylega do podłoża.  

Przykładowe operacje na kowadle

                          
Dane techniczneSzczegółowe dane techniczne kowadeł zamieszczone są w tabeli.PROFESJONALNE KOWADŁA JEDNOROŻNE PERUN - SWISS
Waga
L
A
B
H
a
b
c
d
ø 1
ø 2
ø 3
100 kg
670
256
350
275
335
125
120
85
12
16
22
25


Ze względu na jednostkowy proces produkcji, otwory okrągłe w poszczególnych kowadłach mogą być przesunięte względem osi wzdłużnej danego kowadła - zmiana ta w żaden sposób nie wpływa na jego funkcjonalność .

Wymiary i wagi poszczególnych kowadeł mogą się różnić o kilka % od podanych w tabelach - związane jest to z jednostkowym procesem produkcji tego typu narzędzi.

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne produkty w tej samej kategorii: