Kowadło jednorożne PERUN - VINTAGE

3 200,00 zł

3 200,00 zł netto

Więcej informacji

Kowadło PERUN- VINTAGE , wyglądem nawiązuje do kowadeł dawniej produkowanych m.in. w Anglii czy Ameryce. Polecane jest szczególnie do kowalstwa artystycznego, metaloplastyki a także do podkuwnictwa. Kowadło posiada stożkowy róg, pomiędzy bitnią a rogiem znajduje sie dodatkowa półka obniżona względem płaszczyzny bitni. W tylnej części kowadła umieszczony jest otwór kwadratowy do mocowania narzędzi z trzpieniem oraz okrągły do przebijania materiału. Podstawa kowadła nie posiada stopki do spęczania, waga materiału skumulowana w stopce, została przesunięta centralnie do środka korpusu kowadła. Dzięki temu rozwiązaniu, energia uderzeń podczas kucia jest lepiej pochłaniana przez korpus kowadła, czyniąc je dodatkowo wizualnie większym, w porównaniu do innych kowadeł o tej samej wadze. Podstawa kowadła jest od spodu frezowana, co ma wpływ na stabilność i lepsze wyciszenie kowadła w trakcie pracy.

Kowadła PERUN wykonane są ze specjalnie opracowanej stali stopowej, która ze względu na swoje właściwości, przeznaczona jest wyłącznie do produkcji kowadeł i imadeł kowalskich.

Dane techniczne


Szczegółowe dane techniczne kowadeł zamieszczone są w tabeli.

Profesjonalne kowadło jednorożne PERUN - VINTAGE 

waga

L

A

B

H

a

b

c

d

Ø

100 kg

685

235

335

310

370

125

105

65

16

25Wymiary i wagi poszczególnych kowadeł mogą się różnić o kilka % od podanych w tabelach - związane jest to z jednostkowym procesem produkcji tego typu narzędzi.

Zobacz także

Inne produkty w tej samej kategorii: