Piec VKP 2S

3 450,00 zł

3 450,00 zł netto

Więcej informacji
Jednopalnikowy piec kowalski przeznaczony dla podkuwaczy oraz kowali pracujących w plenerze. Piec charakteryzuje się niewielkim zużyciem gazu oraz bardzo małą wagą. Zużycie gazu wynosi zaledwie 1 kg/h przy stałej temperaturze roboczej 1250 ° C. Komora robocza pieca wyłożona jest wełną ogniotrwałą dzięki czemu piec bardzo szybko się nagrzewa jak i stygnie. Piec standardowo wyposażony jest w uchylną klapę z dźwignią, służącą do jej podnoszenia. Klapa wyłożona jest wełną ogniotrwałą ograniczającą straty ciepła w czasie pracy pieca. Klapę można mocować na różnych wysokościach w zależności, od wielkości nagrzewanego wsadu. Dzięki wyeliminowaniu elementów betonowych piec można w krótkim czasie po pracy przewozić w samochodzie lub na przyczepie.
Dodatkowym wyposażeniem pieca może być, regulowany w kilku płaszczyznach uchwyt montażowy do mocowania pieca w samochodzie lub na przyczepie.Dane techniczne

Szczegółowe dane techniczne pieca zamieszczone są w tabeli.

 Typ pieca
VKP2S
 Typ palnika / rodzaj gazu
PB1V / propan, propan butan
 Typ palnika / rodzaj gazu
ZP1N / gaz ziemny + sprężone powietrze
 Zużycie gazu / palnik
PB1V 0,70-1,0 [kg/h] (x1)
 Zużycie gazu / palnik
ZP1N - 1,26 [m3/h] (x1)
 Temperatura płomienia
1400 [°C] *
 Temperatura robocza  pieca
1200 [°C] *
 Wymiary komory roboczej
240 x 210 x 290 [mm]
 Wymiary całkowite pieca 
280 x 345 x 340 [mm]
 Waga
3 [kg]
 Wyposażenie dodatkowe
- palnik ZP-1N
- uchwyt montażowy
*Temperatura robocza pieca może różnić się od tej podanej w tabeli. Wynika to głównie z jakości oraz rodzaju stosowanego gazu.
Zobacz także

Inne produkty w tej samej kategorii: