Szlifierko - polerka PM 100 Zobacz większe

Szlifierko - polerka PM 100

14001

11 685,00 zł brutto

9 500,00 zł netto

Więcej informacji
Wielofunkcyjna stacjonarna szlifierko- polerka przeznaczona jest do: szlifowania, polerowania, gratowania oraz czyszczenia różnego rodzaju materiałów. Urządzenie wyposażone jest w obrotowe ramie do szlifowania z pasem bezkońcowym oraz wałek przeznaczony do mocowania rożnego rodzaju: tarcz polerskich lub ściernych, drucianych szczotek tarczowych, itp.

    

Szlifierko - polerka posiada dwie prędkości obrotowe dzięki czemu parametry pracy można precyzyjnie dostosować do obróbki danego rodzaju materiału. Obrotowe ramie z pasem bezkońcowym może być ustawione w trzech różnych płaszczyznach co umożliwia pracę w trzech trybach szlifowania.

  • Pierwszym bez podparcia pasa, (rolka prowadząca znajduje się w górnym położeniu -w przypadku szlifowania trudno dostępnych miejsc pas można odpowiednio zwęzić).  • Drugim, gdy pas przesuwa się po płaszczyźnie podpierającej o wymiarze 550x75 [mm] pokrytej grafitem, który zmniejsza opory tarcia i zużycie pasa (rolka prowadząca znajduje się w środkowym lub dolnym położeniu). W tym trybie dodatkowo można zastosować podporę pozwalającą na szlifowanie pod kątem 90°


  • Trzecim, gdy pas obraca się na dużym kole kontaktowym z wykorzystaniem podpory do opierania szlifowanego materiału (rolka prowadząca znajduje się w górnym położeniu) lub bez niej (rolka prowadząca znajduje się w dolnym położeniu).


W standardowym wyposażeniu maszyny znajduje się : koło kontaktowe o średnicy 250 [mm], podpora do szlifowania płaszczyzn o wymiarze 550x75 [mm] pokryta grafitem, regulowana podpora do opierania szlifowanego materiału, taśma do szlifowania o ziarnistości K40, tarczowa szczotka druciana o średnicy 250 [mm], filcowa tarcza polerska o średnicy 350 [mm] i grubości 50 [mm], tulejki dystansowe do mocowania tarcz na wale

Pracę szlifierko-polerki można zobaczyć na filmie

Dane techniczne

Szczegółowe dane techniczne zamieszczone są w tabeli.

 

Parametry techniczne

Parametr

Wielkość

Napięcie zasilania

230V 50Hz

Moc znamionowa

2,2kW

Prędkość obrotowa silnika

2200 [obr/min] 

Prędkość przesuwu taśmy

30 [m/s] lub 17[m/s]

Rozmiar taśmy

75 x 2000 [mm]

Wymiar tarczy polerskiej

400x70 [mm] (otwór na wałek 32[mm])

Kąt szlifowania

0°- 90°

Waga

200 kg 
(w wyposażeniu podstawowym)

Wysokość

1750 [mm]

Szerokość

650 [mm]

Inne produkty w tej samej kategorii: